poniedziałek, 27 listopada 2017

Czy makijaż może być sztuką - opowie Natalia

Kobiety lubią czuć się piękne, taka jest już nasza natura. Dla wielu z nas makijaż jest druga skórą, podkreślona cera, uwydatnione oczy, zaznaczone kości policzkowe i usta w mocnym kolorze to dokładnie to do czego dążymy. Okazuje się, że wykonywanie makijażu to bardzo precyzyjna czynność, w której kolejność nakładania kosmetyków decyduje o efekcie końcowym. Wiele Pań po prostu nie potrafi się malować, do tych Pań również ja się zaliczam (autorka bloga👾). Wykonywanie makijażu to w pewnym sensie sztuka, która bywa bardzo trudna. O tym jak ciężka jest praca makijażystki opowie Natalia Pałka.
Opowiedz mi, jak zaczynałaś przygodę z makijażem.
Przygodę z makijażem jak i paznokciami zaczęłam już jako małą dziewczynka. Pamiętam jak malowałam mamie, siostrze a nawet mojej babci paznokcie. Siostrze czesałam włosy do szkoły, a babcia na większe wyjścia nie mogła obyć się bez mojego makijażu. W grudniu 2016 r. tuz przed Bożym Narodzeniem spalił się nam dom, straciłam prawie wszystko. Ale dzięki dobrym ludziom, którzy niesamowicie wsparli moja rodzinę, stanęliśmy bardzo szybko na nogi. Dzięki dobroci i podarowanym kuferkom i pędzlom  udało mi się wrócić do pasji na nowo. Z całego serca chcę podziękować, wszystkim dobrym ludziom którzy w tych strasznych chwilach nas wsparli.

Jakie umiejętności, poza makijażowymi, musi mieć dobra wizażystka?
Wizażystka nie tylko musi posiadać zdolności plastyczne jak i posiadać wizje, co chce się wykonać dla danej klientki. Każda z nas jest inna i czego innego oczekuje. Potrzebna jest cierpliwość oraz wytrzymałość, bo niestety to nie jest lekka praca. Jesteś cały dzień na nogach przy makijażach czy schylona do paznokci lub rzęs. Ważna jest również organizacja pracy – bez tego ani rusz.

Od kiedy się zaczęłaś interesować kosmetologią?
Tak na bardziej poważnie kosmetologią zaczęłam się interesować w szkole średniej. Coraz więcej osób przekonywało mnie do tego, że mam talent i powinnam go rozwijać, co właśnie staram się spełnić. Najbardziej popychała mnie do tego moja rodzina, a przede wszystkim mama, tata, siostra i teraz obecnie mój mąż, wcześniej chłopak. Jestem im za to mega wdzięczna, bo zawsze mogę liczyć na ich wsparcie.

Jakie umiejętności powinna mieć kosmetyczka?
Kosmetyczka na pewno powinna mieć dużą wyobraźnie, którą przeleje na swoje płótno, jakim jest twarz kobiety. Jeśli chodzi o stylizację rzęs powinna być bardzo cierpliwa i wyrozumiała.

Kosmetyczka stała się popularnym zawodem stosunkowo niedawno. Kim jest kosmetyczka?
Kosmetyczka jest zarówno kobietą wykonującą różne zabiegi na twarz, jak i dobrym słuchaczem i psychologiem po części. Często klientki przychodzą sobie porozmawiać, wylać z siebie to, co ich gnębi i gryzie.

Można powiedzieć, że jest to prestiżowy zawód. Czy każda kobieta może stać się kosmetyczką, wizażystką, czy trzeba mieć do tego zawodu odpowiednie predyspozycje?
Myślę ze każdy, kto lubi robić takie rzeczy, przy odrobinie pomocy ze strony kompetentnych instruktorek poradzi sobie w tym zawodzie - aczkolwiek nie każdy jest do tego stworzony. Tak jak wspominałam, może chcieć robić np. rzęsy, ale nie będzie miał do tego cierpliwość.

Co wchodzi w zakres obowiązków kosmetyczki?
Zakres obowiązków kosmetyczki jest duży, w jego skład wchodzi m.in.  prawidłowe przygotowanie narzędzi pracy  oraz stanowiska. Należy pamiętać o odpowiedniej higienie pracy jak i dezynfekcji. Do obowiązków należy składanie zamówień tak żeby nic nam nie zabrakło.

Wykonujesz makijaże na różne okazje w tym ślubne, panny młode bywają zestresowane czy masz swoje sposoby na rozładowanie napięcia w tych ważnych momentach?
Tak oczywiście, przede wszystkim odciągam ją od tematu ślubu i stresu, rozmawiam raczej o innych przyjemnościach, raz zdarzyło mi się śpiewać Pannie Młodej piosenkę Disco Polo.  W tle leciała piosenka „Kici kici miał” Panna Młoda tak się roześmiała, że nie mogła przestać się śmiać i miałam problem z wykonaniem makijażu :D Ale stres opadł i się udało.

Jest jakiś element zawodu makijażystki, za którym nie przepadasz?
Myślę, że jest to jedynie część ta gdzie czekam na klientkę, a ona po prostu bez uprzedzenia nie przychodzi. To jest brak szacunku dla mnie i mojego czasu.

Makijaże to chyba dość konkurencyjny rynek, nie boisz się konkurencji w przyszłości?
Hmm... Myślę, że każdy się boi konkurencji ..................

Całość wywiadu znajdziecie na moim bziku TUTAJ


8 komentarzy:

 1. Chciałabym z taką pasją podchodzić do wielu tematów;) fantastyczna osoba:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawno dawno temu bardzo lubiłam wizaż, do tego stopnia, że nawet wierzyłam, że kiedyś będę zawodową wizażystką. Z czasem mi przeszło :) Ale wierzę, że dobry makijaż to sztuka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że zrobienie dobrego makijażu to SZTUKA! Ja sama nie za bardzo chyba to potrafię, ale podziwiam każdego, kto potrafi za pomocą umiejętnego makijażu podkreślić atuty kobiety.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pasja! Piękne prace :) pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczywiście że może być sztuką! szkoda tylko że krótkotrwałą :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak najbardziej uważam, że wykonywanie takich makijaży to sztuka.Do tego trzeba mieć talent, wyobraźnię. Nie każdy tak potrafi, a wielu kobietom tylko się wydaje, że potrafią ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny wywiad :D Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Aktualności

Bezpłatne warsztaty z rękodzieła w Dukli

Dzieci i młodzież zapraszam na bezpłatne warsztaty z rękodzieła, prezentujące technikę wyplatania wikliny, decoupage oraz krepinę. W celu...