niedziela, 3 września 2017

Unijne wsparcie na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Marzysz o własnej firmie, ale brakuje Ci kapitału? Możesz postarać się  o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jak to zrobić? W okresie programowania 2014-2020 można otrzymać wsparcie z krajowych i regionalnych programów operacyjnych. W ramach Programów Operacyjnych ogłaszane są harmonogramy naborów, od których są uzależnione Instytucje ogłaszające nabory na wnioski na dofinansowanie unijne.
Środki na dotacje dla osób fizycznych, które chcą założyć własne przedsiębiorstwo są rozdzielane poprzez Instytucje Pośredniczące i pochodzą z:
  1. Program Operacyjny Wiedza Edukacja i Rozwój (tzw. POWER) -> https://www.power.gov.pl/
  2. Regionalny Program Operacyjny - każde województwo ma swój,
  3. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW), przeznaczona dla obszarów wiejskich -> http://www.minrol.gov.pl/Wsparcie-rolnictwa/Program-Rozwoju-Obszarow-Wiejskich-2014-2020
Czy otrzymanie dotacji na start jest łatwe, proste i przyjemne? Oczywiście, że nie jest. Jednak jest możliwe i trzeba zawalczyć o swoje, nikt nie obiecywał że będzie łatwo. Musisz opracować dobrze swój biznes plan, przeczytać o wymaganych załącznikach, znaleźć poręczycieli (o ile projekt tego wymaga) i złożyć swój projekt. Warto jest go skonsultować z firmą konsultingową lub osobą, która wie na co komisje oceniające zwracają uwagę. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności

Bezpłatne warsztaty z rękodzieła w Dukli

Dzieci i młodzież zapraszam na bezpłatne warsztaty z rękodzieła, prezentujące technikę wyplatania wikliny, decoupage oraz krepinę. W celu...