sobota, 30 stycznia 2016

Już nie próbna, ale 6 DH ISKRA

Duma mnie rozsadza i jestem mega wzruszona. Miałam przyjemność i trud od kwietnia 2015 r. zaangażować swoje siły w pracę w próbnej drużynie harcerskiej w Dukli. Drużynie nadano numer 6, na nazwę drużyny młodzież wybrała ISKRA, a na swój kolor - pomarańczowy symbolizujący ogień i ciepło. Śmiem napisać, że kwiat młodzieży zrzeszonej w drużynie, który wytrwał w obowiązkach harcerskich w styczniu 2016 r. złożył swoje przyrzeczenie harcerskie! Jestem zaszczycona, że mogę być Waszą drużynową, praca z Wami to ogromne wyzwanie ale też ogromna przyjemność!!
Ks. Lutosławski twórca harcerskiego krzyża mówił o nim: “Wianek z dębu i wawrzynu oznacza cele do zdobycia: siłę i umiejętność, sprawność i wiedzę. Oplata on główny symbol skautowy: krzyż z hasłem “Czuwaj”. Kształt tego krzyża jest dawny; takiego użyto do naszego orderu waleczności: “Virtuti Militari”; uprzytamnia on szczególnie obowiązek działalności. Ma on w środku kółko – symbol doskonałości, a w nim gwiazdę promienną, jakby światło przewodnie: ad astra! A sam krzyż znaczy: per aspera (RAZEM: per aspera ad astra – poprzez ciernie do gwiazd), bo wskazuje drogę ciężką, cierpieniami walki z własnymi słabościami usłaną, a przytem oznacza też gotowość do tej walki i do wszelkich poświęceń – aż do męczeństwa za wiarę, aż do śmierci za Ojczyznę: Bóg i Ojczyzna są treścią wewnętrzną tego znaku. Hasło “Czuwaj” na nim – to pobudka, ostrzeżenie; oznacza gotowość do pracy nieustannej".

Dzieciom i młodzieży z 6 DH ISKRA serdecznie gratuluje, życzę Wam wytrwałości, niekończącej się pasji w działaniu, chęci do pracy, aby Wasze działania przynosiły Wam radość i satysfakcję, a służba Bogu, Polsce i bliźnim była drogą, którą wybieracie na całe życie. Życzę Wam, aby Wasze prawo harcerskie, było z Wami na co dzień. 
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności

Bezpłatne warsztaty z rękodzieła w Dukli

Dzieci i młodzież zapraszam na bezpłatne warsztaty z rękodzieła, prezentujące technikę wyplatania wikliny, decoupage oraz krepinę. W celu...