wtorek, 31 maja 2016

Pierwszy Questing w Dukli

Wszystko zaczęło się od pomysłu, który gdzieś tam usłyszałam na studiach podyplomowych, na których poznałam Martę - eksperta od questingów (ps. została opiekunem merytorycznym projektu).

Ale może od początku, czym jest ten questing? W skrócie questing to przygoda, to zabawa dla wszystkich, dla młodych i starszych, dla rodzin i dla indywidualistów, tutaj nie ma ograniczeń wiekowych.Questing łączy elementy harcerskich podchodów, gier terenowych oraz nowych technologii, które są powszechnie dostępne. Podczas gry, każdy zmienia się w poszukiwacza skarbów, którego celem jest zapomnianych historii, odkrycie tajemnic czy pradawnego miejsca. Na całość trasy składają się poszczególne zadania do wykonania, zagadki do odgadnięcia czy też miejsca, w których ukryte są wskazówki dalszej trasy. Kulminacją całej zabawy jest odnalezienie skarbu, na końcu trasy questingowej. Każdy region i miasto, może poszczycić się czymś co go wyróżnia. Może to być zapomniana legenda, cudowne elementy krajobrazu czy fauna i flora. Wszystkie te elementy tworzą tożsamość miejsc, do których przynależą. Questing umożliwia odnalezienie wyjątkowości w każdym miejscu: tym atrakcyjnym turystycznie, jak i z pozoru zwyczajnym. Pozwala dotrzeć do zapomnianych historii, legend, podań ludowych, zapomnianych zabytków. 

Zapraszam Was więc do Dukli na questing! Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności

Bezpłatne warsztaty z rękodzieła w Dukli

Dzieci i młodzież zapraszam na bezpłatne warsztaty z rękodzieła, prezentujące technikę wyplatania wikliny, decoupage oraz krepinę. W celu...