wtorek, 29 sierpnia 2017

Szlachetna Paczka potrzebuje Wolontariuszy

Po raz XVII rusza w Polsce ogólnopolski projekt - Szlachetna Paczka. Po raz kolejny rusza również Szlachetna Paczka w Krośnie i Dukli. SZLACHETNA PACZKA 2017 otwiera rekrutację wolontariuszy. Czekają na Twoje zgłoszenie. Wpowiecie krośnieńskim są dwa rejony które bez SuperW nie będą w stanie istnieć: Dukla i Krosno. 

Nie zwlekaj! Zgłoś się na: http://www.szlachetnapaczka.pl/superw

Czym jest Szlachetna Paczka?
Szlachetna Paczka to projekt, który pomaga potrzebującym w taki sposób aby sami zaczęli sobie radzić w życiu. Jednoczy Polaków wokół idei mądrego pomagania. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc dla rodzin w potrzebie, a pomostem między nimi są SuperW, czyli wolontariusze paczki. Ciepły szlafrok, lodówka, czy buty na zimę dla dzieci mają wielką wartość dla obdarowanych. Jednak w Paczce to nie rzeczy są najważniejsze. Największym prezentem dla żyjących w zapomnieniu jest świadomość: „ Ktoś o Mnie pamięta, ktoś we Mnie wierzy”. Dlatego mówimy, że Paczka jest impulsem, dla tych którzy mierzą się z trudnościami. Ma być impulsem do dalszej walki o poprawę swojego losu, bo czasem to właśnie uwagi od drugiego człowieka i wiary, ze coś się może zmienić, najbardziej brakuje rodzinom które odwiedzamy.

Po co SuperW?
Aby rodziny otrzymały impuls do zmiany swojego życia, nie wystarczą dobre chęci. Potrzebni są wolontariusze, czyli SuperW. Wolontariusz Paczki odnajduje rodziny w potrzebie oraz podejmuje decyzję o włączeniu jej do projektu. Wchodzi tam, gdzie inni są obojętni albo boją się wejść. Dla wielu rodzin już sama wizyta wolontariusza jest pomocą i pokazuje, że nie są sami. SuperW to kluczowa postać w SZLACHETNEJ PACZCE.
3 komentarze:

 1. Można się zarejestrować jako wolontariusz uzupełniając zgłoszenie na: superw.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo cenię tę inicjatywę i rozważałam przyłączenie się do Szlachetnej Paczki w swoim regionie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo zachęcam! Ja jestem już od 7 lat, gdybym mogła cofnąć czas i stanąc jeszcze raz przed decyzją przyłaczenia się do tego projektu podjełabym dokładnie taka sama decyzję! gdyby Pani miała pttania - zapraszam do kontaktu!

   Usuń

Aktualności

Bezpłatne warsztaty z rękodzieła w Dukli

Dzieci i młodzież zapraszam na bezpłatne warsztaty z rękodzieła, prezentujące technikę wyplatania wikliny, decoupage oraz krepinę. W celu...