piątek, 19 czerwca 2015

I Galicyjskie Spotkanie Motocyklowe 2015


W dniach 13 i 14 czerwca przy obiektach MOSiR-u w Dukli odbyło się I Galicyjskie Spotkanie Motocyklowe połączone z Gminnym Dniem Dziecka oraz obchodami 5-lecia Siatkarskiego Klubu Sportowego MOSIR Dukla. 
Galicyjskiemu Spotkaniu Motocyklowemu przyświecał szczytny cel, ponieważ zostało zorganizowane z myślą o wsparciu dwóch potrzebujących dziewczyn – Oli, która dość poważnie ucierpiała w ubiegłorocznym wypadku samochodowym oraz Zuzi, chorej na mukowiscydozę. Impreza ta została zorganizowana przez Dukielskie Stowarzyszenie „Wspólnie ponad podziałami”. Zbiórka została zgłoszona do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, otrzymała nr 2015/2251/OR. Patronat honorowy wydarzeniu udzielił Burmistrz Dukli p. Andrzej Bytnar oraz forum zrzeszające motocyklistów „podkarpackie2oo”, a nad organizacją czuwał również klub motocyklowy GREMIUM 1% MC oddział Mielec. 

Spotkanie nie odbyłoby się bez wsparcia Ośrodka Kultury oraz dukielskiego MOSIR-u – serdecznie dziękujemy p. dyrektor OK Małgorzacie Walaszczyk-Faryj oraz dyrektorowi Michałowi Szopie, którego rady praktyczne oraz wsparcie merytoryczne było na wagę złota.W organizację imprezy zaangażowały się również przedsiębiorstwa: ZIKO, Browar Dukla, Chyrowa-Sky, Domenico, Pagument, NZOZ Medicus Dukla, Podkarpacki Bank Spółdzielczy, Euro Biznes Consulting, Imedio, salon optyczny ARBA, Emka Studio, Biuro Promocji, Eurogum, Piotrex, Europejski Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów oraz strażacy z OSP. Kwestę do puszek wraz z wolontariuszami dukielskiego stowarzyszenia prowadziła Grupa Rekonstrukcji Historycznej OTHALA z Rzeszowa, a obraz na licytację namalowany aerografem został przekazany przez Marka Szatkowskiego z ArtGarage z Sanoka.
Na scenie wystąpiły zespoły: Paradise Hills, Insani, Inity Sounds oraz 4szmery. Pomiędzy koncertami został rozegrany mecz siatkówki pomiędzy SKS MOSIR Dukla a motocyklistami z podkarpackich2oo, oczywiście motocykliści dali fory siatkarzom, dzięki czemu wynik meczu 2:1 przesądził na korzyść dukielskich siatkarzy.
Dlaczego akurat motocykliści? Motocykliści to taka grupa społeczna, która kiedy trzeba komuś pomóc, potrafi się szybko zorganizować, zintegrować, otworzyć serca i kieszenie. Plakat o imprezie rozprzestrzeniał się w sieci niczym wirus, udostępniany przez kolejne osoby. Niestety w tym roku frekwencja nie była zbyt duża, wpływ na to miały Dni Krosna, Zlot Motocyklowy w Kamionce oraz mecz piłki nożnej rozgrywany pomiędzy Polską a Gruzją. W przyszłym roku ustalimy inny termin.  W niedzielę odbył się również Gminny Dzień Dziecka, który naszpikowany były atrakcjami dla dzieci: dmuchańce, animatorzy, zabawy z klaunami, zawody sportowe, mini-siatkówka, teatr dla dzieci, paintball: strzelanie do celu, pokazy służb ratowniczych m.in. GOPR oraz PSP, koledzy z "trajkami", liczne konkursy. 
W wyniku licytacji obraz został sprzedany za 500 zł, które trafiły do puszki, a w sumie 1281,54 zł z puszek, co łącznie dało kwotę 1781,54 zł przekazane po 50% obu damom. 
więcej: www.wspolnieponad.pl 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności

Bezpłatne warsztaty z rękodzieła w Dukli

Dzieci i młodzież zapraszam na bezpłatne warsztaty z rękodzieła, prezentujące technikę wyplatania wikliny, decoupage oraz krepinę. W celu...