piątek, 8 maja 2015

Harcerstwo powraca do Dukli

Dawno, dawno temu..... za górami, za lasami i siedmioma krajami.... Była sobie dziewczynka, która chciała zostać harcerzem, potem poszła do szkoły średniej i na studia, ale harcerskie ideały zawsze nosiła w sercu. Dorosłe życie nauczyło ją konsekwencji w realizacji planów i marzeń. Jako dorosła kobieta marzyła o tym, aby w przyszłości jej dzieci brały czynny udział w harcerskiej przygodzie, ale jeszcze własnych pociech nie miała, więc postanowiła spróbować dać tą radość odkrywania innym dzieciom w Dukli. Pod okiem Hufca ZHP z Krosna rozpoczęłam zdobywanie harcerskiej wiedzy teoretycznej, a dokładnie 10 kwietnia 2015 r. dzięki przychylności i poparciu Dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 im. Bohaterów Walk o Przełęcz Dukielską zorganizowałam pierwszą harcerską zbiórkę próbnej drużyny, na która przyszło łącznie 44 dzieci z 4, 5 i 6 klasy szkoły podstawowej. Tak oto rozpoczął się okres próbny dla dukielskiej drużyny harcerskiej, który ma trwać aż do złożenia przyrzeczenia harcerskiego. 

Jestem zaszczycona, że dane mi jest prowadzić ta drużynę i mam nadzieję, że harcerstwo i harcerskie ideały na dobre wrócą do Dukli.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności

Bezpłatne warsztaty z rękodzieła w Dukli

Dzieci i młodzież zapraszam na bezpłatne warsztaty z rękodzieła, prezentujące technikę wyplatania wikliny, decoupage oraz krepinę. W celu...