niedziela, 31 lipca 2016

Ogólnopolski sukces 6 DH ISKRA

Ruch Programowo-Metodyczny „Liga Odkrywców” ma charakter ogólnopolski, zajmuje się odkrywaniem i promowaniem dziedzictwa narodowego oraz wychowaniem obywatelskim. W ramach Ligi Odkrywców w roku 2015/2016 realizowany był „Czas Odkrywców”, do którego przystąpiły gromady zuchowe, drużyny harcerskie, drużyny starszo-harcerskie, drużyny wędrownicze, kluby i kręgi oraz drużyny wielopoziomowe, czyli sporo ponad 3000 zuchów i harcerzy.
Również moja ISKRA jako jedna z 14 jednostek organizacyjnych z Chorągwi Podkarpackiej zgłosiła się do „Czasu Odkrywców”. Mieliśmy do wyboru 10 misji, z czego do realizacji wybraliśmy 5 zadań, tj.: questing, fotografia, przewodnik, otwarte zabytki oraz legendy. W klasyfikacji ogólnej spośród 237 jednostek z Polski drużyna zajęła 2 miejsce, natomiast spośród 139 drużyn harcerskich zajęli pierwsze miejsce. Biorąc pod uwagę, że drużyna działa od niedawna jest to ogromny sukces. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności

Bezpłatne warsztaty z rękodzieła w Dukli

Dzieci i młodzież zapraszam na bezpłatne warsztaty z rękodzieła, prezentujące technikę wyplatania wikliny, decoupage oraz krepinę. W celu...